Duszpasterstwo nauczycieli

Archiwum wpisów

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 4
W sumie: 278488

Bez kategorii

Zapisy na rekolekcje

header

Drodzy Katecheci,

przypominamy o konieczności zapisywania się na rekolekcje dla katechetów, które odbędą się w Gródku nad Dunajcem w następujących terminach:

  • I turnus 24 – 27 maja 2018 r.
  • II turnus 31 maja – 4 czerwca 2018 r.

Dla katechetów świeckich udział w rekolekcjach jest obowiązkowy.

Konkurs Prawa Kanonicznego

Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół licealnych, technicznych, zawodowych

REGULAMIN II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRAWA KANONICZNEGO

Szanowni Państwo,

W imieniu Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego Prawa Kanonicznego Regula Iuris działającego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego skierowanego do uczniów szkół licealnych, technicznych, zawodowych i branżowych. Niezmiernie miło nam ogłosić, że Patronat nad wydarzeniem objął Dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego: ks. prof. dr hab. Henryk Stawniak. Czytaj dalej

Konkurs o bł. Bolesawie Lament

PLAKAT

REGULAMIN

Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Nidzicy przy współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wydziału Nauki Katolickiej w Olsztynie, a także przy współudziale licznych podmiotów i fundatorów nagród organizuje już po raz dziewiąty, a po raz czwarty na skalę  międzynarodową,  konkurs plastyczny na temat bł. Bolesławy Lament. Czytaj dalej

Konkurs: Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

Zapraszamy do zainteresowania się następującym konkursem:

Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii

 Ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz środowisk polonijnych

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół podstawowych
oraz dotychczasowych gimnazjów terenu kraju oraz środowisk polonijnych

 

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu po raz trzeci organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz środowisk polonijnych Przywrócić głos niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.

 

Konkurs ma na celu upamiętnienie postaci gen. brygady pilota Stanisława Skalskiego jednego z najwybitniejszych  polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię; postaci ks. ppłk. Jana Leona Ziółkowskiego ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu; postaci gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego; oraz 100 – lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 Patronat Narodowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Czytaj dalej

Olimpiada Teologii Katolickiej

Szanowni katecheci szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych. Przypominamy, że już niedługo mija termin nadsyłania do Wydziału Katechetycznego protokołów ze szkolnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej. Tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, uprzejmie prosimy zgłoszenie uczniów w naszym wydziale.

planner-otk-2018

Życzenia

SZOPKA-PLENEROWA

Drodzy Katecheci!

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas pokoju, radości, miłości i nadziei. Te dary nieustannie ofiarowuje nam Jezus, który w betlejemską noc stał się dla nas Emmanuelem – Bogiem z nami! Przeżywając radość świętowania Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć Wam Drodzy Katecheci, Waszym Rodzinom, Przyjaciołom oraz uczniom z serca płynące życzenia. Niech sam Jezus opromienia Wasze życie swoim błogosławieństwem i wspiera Was w każdym dniu Waszego życia oraz katechetycznej posłudze. Niech Wasze serca obficie napełnia najcenniejszymi darami: wiarą, nadzieją i miłością. Życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Pracownicy Wydziału Katechetycznego

Biblia dla młodych!!!

rafael

Serdecznie polecam katechetom i nie tylko!!!

 

Opis ze strony wydawnictwa:

http://rafael.pl/produkt/pismo-swiete-dla-mlodych-bilblia

Niepowtarzalna edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana specjalnie dla młodych czytelników.

Po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w najbardziej cenionym palotyńskim tłumaczeniu połączono z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”.

Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, by młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.

„Pismo Święte dla młodych” ma szansę stać się tym wydaniem Biblii, po które nastolatki sięgać będą chętnie i samodzielnie.

„Biblia z papugą” ma także wszelkie cechy Biblii rodzinnej.

Z tego wydania, jak z żadnego innego, mogą korzystać wszystkie pokolenia w rodzinie, oddając się lekturze indywidualnie  i wspólnotowo. Warto, aby „Pismo Święte dla młodych” znalazło się w każdym polskim domu, by dorastały z nim nasze dzieci.

„Biblia z papugą” będzie też nieocenioną pomocą dla katechetów, którzy dostają znakomite narzędzie pracy z uczniami nad tekstem Pisma Świętego. Gorąco zachęcamy  do wyposażenia  szkolnych sal  katechetycznych  w egzemplarze tego wydania.

Terminy bierzmowań w 2018 roku

bierzmowanie

Do wiadomości zainteresowanych podajemy terminy bierzmowań w poszczególnych dekanatach naszej diecezji. Można zapoznać się z nimi pod zakładką „Terminy bierzmowań” lub pod linkiem: http://www.katecheza.diecezja.tarnow.pl/?page_id=42

 

Adwentowy dzień skupienia dla katechetów świeckich

Szanowni katecheci, zapraszam na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w Tarnowie oraz Nowym Sączu. Dzień skupienia jest obowiązkowy dla katechetów świeckich. Szczegóły, daty, godziny i program dni skupienia zamieszczam poniżej. Ks. Tomasz Lelito

Adwentowy dzień skupienia dla katechetów świeckich

Aby doprowadzić ucznia do  głębokiej zażyłości
z Chrystusem…

 

Prowadzący: Ks. dr Stanisław Bilski – kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie

 

Termin I – 2 grudnia 2017 r. w Tarnowie:

1000   Rozpoczęcie w auli Jana Pawła II – ks. dr Robert Dytko

1005   Konferencja – ks. dr Stanisław Bilski

1045   Komunikaty i podsumowanie – ks. dr Robert Dytko

1100   Eucharystia w Katedrze z homilią ks. dra Stanisława Bilskiego

1200   Zakończenie dnia skupienia

 

Termin II – 9 grudnia 2017 r. w Nowym Sączu:

1000   Rozpoczęcie w auli przy bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu – ks. dr Tadeusz Michalik

1005   Konferencja – ks. dr Stanisław Bilski

1045   Komunikaty i podsumowanie – ks. dr Tadeusz Michalik

1100   Eucharystia w Katedrze z homilią ks. dra Stanisława Bilskiego

1200   Zakończenie dnia skupieni

MODLITWA NAUCZYCIELI I KATECHETÓW

V SYNOD DIECEZJI TARNOWSKIEJ

KATECHEZA PARAFIALNA