• Ostatnie 7 dni: 0
  • Ostatnie 30 dni: 0

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

Plakat

W dniach 1 – 2 lipca br. odbędzie się 80. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Przebiegać ona będzie pod hasłem: „Wdzięczność i misja”.  Jest to doskonała okazja, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za miniony rok pracy i przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej prosić na progu rozpoczynających się wakacji o dobry wypoczynek i nabranie sił do nowych wyzwań i zadań, jakie  czekają nas w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Centralne uroczystości będą miały miejsce 2 lipca (niedziela), gdzie o godz. 1200 na Jasnogórskich Wałach będzie celebrowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Piotra Turzyńskiego.

Natomiast 4 lipca (wtorek) br. w ramach Odpustu Tuchowskiego będzie również celebrowana  Msza św. dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty o godz. 900 w Tuchowie przy Bazylice Mniejszej u OO. Redemptorystów. Dlatego serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym diecezjalnym spotkaniu.

Wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz katechetów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyżej wymienionych wydarzeniach. Pomocą w organizacji pielgrzymki służą dekanalni duszpasterze nauczycieli i wychowawców.