• Ostatnie 7 dni: 1 808
  • Ostatnie 30 dni: 32 072

Propozycja Konkursów na Rok św. Alberta

Poniżej zamieszczam zaproszenie organizatorów do zainteresowania się ofertą konkursową oraz link do materiałów konkursowych:

„Po raz czwarty w historii Lublina i naszej parafii w dniach 6-9 grudnia odbędzie się rozszerzony w nowej formule Odpust Św. Mikołaja.

Przez nasz odpust będziemy kreować i przybliżać postać Św. Mikołaja, jako patrona dzieci i młodzieży. Pragniemy odkomercjalizować sylwetkę i postać Świętego. Pokazać, szczególnie dzieciom i młodzieży, postać Świętego Mikołaja, jako kapłana, biskupa, świętego pedagoga i wychowawcy. Przybliżając sylwetkę Świętego Pedagoga, chcemy prosić o wstawiennictwo w dobrym wychowaniu dzieci i młodzieży. Naszą wizją i celem jest budowanie Sanktuarium Dobrego Wychowania, które chcemy zawierzyć i oprzeć na Najświętszej Maryi Pannie Nieustającej Pomocy w jej cudownym obrazie, Św. Mikołaju, Św. Walentym i Św. Janie Pawle II. Pragniemy za ich wstawiennictwem w świętych relikwiach, które znajdują się w naszej świątyni, nasze wspólne dzieło w tym miejscu zbudować.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca Młodzieżowe Bractwo Różańcowe spotyka się i zanosi  za wstawiennictwem Matki Bożej wszystkie różne intencje o dobre wychowanie młodzieży. Z inicjatywy Bractwa Różańcowego powstał również ruch – Krucjata modlitewna za młode pokolenie. Odpust ku czci Św. Mikołaja sfinalizujemy Orszakiem Św. Mikołaja 9 grudnia 2017 roku, który tradycyjnie przejdzie ulicami miasta Lublina.

Jako parafia pw. Św. Mikołaja, chcemy pobudzić mieszkańców Lublina i Polski, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności oraz wrażliwości na potrzebujących, skrzywdzonych przez los, a także wyprostować skrzywiony przez współczesne media i wszechobecną komercję wizerunek Św. Mikołaja.

W ramach tego przedsięwzięcia, w Roku Św. Brata Alberta, chcemy ogłosić dwa ogólnopolskie konkursy: literacki i plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Być dobrym Jak chleb – Św. Mikołaj i Św. Brat Albert Chmielowski w oczach dzieci i młodzieży”. Za pośrednictwem Wydziału Nauki Katolickiej i Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej a także Kuratorium Oświaty i Wychowania i Wydziału Oświaty i Wychowania chcemy dotrzeć z ta propozycją do wszystkich szkół w Polsce.”

LINK DO MATERIAŁÓW KONKURSOWYCH: http://www.katecheza.lublin.pl/katecheza/index/gru_id/140