Odprawy Katechetyczne 2018 – harmonogram i program spotkania

1. 29 sierpnia 2018 (środa) w Nowym Sączu w auli przy bazylice kolegiackiej
– godz. 9.30

Uczestniczą księża z dekanatów:
Bobowa, Grybów, Krościenko, Krynica, Limanowa, Łącko, Łużna, Nowy Sącz Centrum, Nowy Sącz Wschód, Nowy Sącz Zachód, Piwniczna, Ropa, Stary Sącz, Tymbark, Ujanowice.

2. 30 sierpnia 2018 (czwartek) w Tarnowie w auli WSD – godz. 9.30

Uczestniczą księża z dekanatów:
Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Dębica Wschód, Dębica Zachód, Mielec Południe, Mielec Północ, Ołpiny, Pilzno, Pustków, Radomyśl, Szczucin, Tuchów, Tarnów Północ, Żabno.

3. 31 sierpnia 2018 (piątek) w Tarnowie w auli WSD – godz. 9.30

Uczestniczą księża z dekanatów:
Bochnia Wschód, Bochnia Zachód, Brzesko, Czchów, Lipnica, Porąbka Uszewska, Radłów, Szczepanów, Tarnów Południe, Tarnów Wschód, Tarnów Zachód, Uście, Wojnicz, Zakliczyn.

Program odprawy katechetycznej dla Księży:

930 – modlitwa brewiarzowa ( w Nowym Sączu w Bazylice / w Tarnowie w kaplicy seminaryjnej)

945 – rozpoczęcie: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż (w Nowym Sączu aula przy Bazylice /w Tarnowie aula WSD)

1000 – wykład I: Przemoc wobec dzieci i młodzieży, jej rodzaje i konsekwencje wynikające z prawa cywilnego i kościelnego – ks. dr Tadeusz Michalik

1030 – wykład II: Katecheza czy lekcje religii? Prezentacja nowej Podstawy Programowej Religii, przedstawienie i uzasadnienie potrzeby opracowania tarnowskiego Programu Nauczania Religii oraz tarnowskich podręczników do nauczania religii w szkołach i przedszkolach – ks. dr Tomasz Lelito

1100 – prezentacja nowego Katechizmu dla bierzmowanych oraz planu przygotowania kandydatów do bierzmowania wg programu diecezjalnego – ks. dr Tomasz Lelito

1120 – Ogłoszenia i komunikaty:

– Komunikaty kanclerza kurii diecezjalnej w Tarnowie – ks. dr hab. Robert Kantor

– kalendarium wydarzeń – ks. dr Michał Dąbrówka

– wystąpienie Rektora WSD w Tarnowie – ks. dr hab. Andrzej Michalik

1140 – Katechizacja 2018/2019 – ks. dr Tomasz Lelito

1150 – Słowo Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża

ok. 1245 – obiad

ODPRAWA KATECHETYCZNA 2018
DLA SIÓSTR ZAKONNYCH ORAZ KATECHETÓW ŚWIECKICH

1. 29 sierpnia 2018 (środa) w Nowym Sączu w auli KANY przy ul. Kunegundy 12 a – godz. 9.30

Uczestniczą siostry zakonne i katecheci świeccy z dekanatów:

2. 30 sierpnia 2018 (czwartek) w Tarnowie w auli Jana Pawła II przy bazylice katedralnej – godz.9.30

Uczestniczą siostry zakonne i katecheci świeccy z dekanatów:
Bochnia Wschód, Bochnia Zachód, Brzesko, Ciężkowice, Czchów, Dąbrowa Tarnowska, Dębica Wschód, Dębica Zachód, Lipnica, Mielec Południe, Mielec Północ, Ołpiny, Pilzno, Porąbka Uszewska, Pustków, Radłów, Radomyśl, Szczepanów, Szczucin, Tuchów, Tarnów Południe, Tarnów Północ, Tarnów Wschód, Tarnów Zachód, Uście, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno.

Plan odpraw katechetycznych dla sióstr zakonnych oraz katechetów świeckich:

930 – Rozpoczęcie spotkania – ks. dr Robert Dytko

940 – Słowo Biskupa Stanisława Salaterskiego

1010 – wykład: Chrześcijański kształt patriotyzmu – ks. dr Robert Dytko

1050 – Przerwa

1120 – Katechizacja 2018/2019 – prezentacja wydarzeń

1140 – Przejście na Mszę świętą:

– Nowy Sącz – Kościół na cmentarzu naprzeciwko Kany

– Tarnów – Bazylika Katedralna

1200 – Msza święta z homilią

1245 – zakończenie spotkania

BIERZMOWANIE