Sukces olimpijski – gratulujemy!!!

Pod koniec marca w dniach 28-30 br. w diecezji opolskiej odbył się centralny (ogólnopolski)  etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej, na który przybyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – reprezentanci 41 diecezji z całej Polski  tj. po 3 osoby z każdej diecezji, którzy zwyciężyli w etapach diecezjalnych tejże olimpiady. Uczestnicy olimpiady gościli w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny. W tym roku odbywała się ona pod hasłem: Święty Jacek – wzór ewangelizacji.

Ksiądz Grzegorz Grych – katecheta I LO w Tarnowie – z tegorocznymi finalistami OTK

Naszą tarnowską diecezję reprezentowało troje uczniów, tj.: Karolina Niziołek z I Liceum im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, której katechetą jest Ks. Janusz Pabian, Michał Ryndak  również z  I Liceum im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie – katecheta ks. Grzegorz Grych oraz  Brygida Włodarczyk z ZS Nr 1 w Limanowej – jej katechetka to S. Joanna Nowińska. Ich opiekunami w Opolu byli: Ks. Grzegorz Grych oraz Pani Maria Michura.

Po teście pisemnym, który odbył się w piątek wyłoniono najlepszą dziesiątkę, która zakwalifikowała się do etapu ustnego. W ostatnim dniu olimpiady tj. 30 marca na uroczystej Mszy Świętej, która sprawowana była w Bazylice św. Anny Samotrzeciej ogłoszonych zostało tychże 10 laureatów OTK Opole 2019. Wśród nich znalazł się reprezentant naszej diecezji Michał Ryndak, który ostatecznie zajął 7 miejsce, uzyskując tytuł laureata XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Karolina i Brygida, które zdobyły taką samą ilość punktów, tj. 80% maksymalnej ilości, uzyskały tytuł finalisty. Ten wynik jest szczególnie znaczący i cieszący, kiedy weźmie się pod uwagę, że w skali całej Polski w etapie szkolnym wzięło udział ponad 10 tys. młodych ludzi, a na etapach diecezjalnych blisko 1400 uczniów.

Wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali na zakończenie olimpiady. Laureaci mieli okazję wybrać spośród dwunastu tę nagrodę, która najbardziej im się spodobała. Do wyboru były między innymi: pielgrzymka zagraniczna, laptop, tablet, aparat cyfrowy, zaproszenie na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, bilety na mecz Reprezentacji Narodowych: siatkówki i piłki nożnej, tygodniowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym, voucher na zestaw meblowy oraz inne ciekawe wycieczki i nagrody rzeczowe.
Szkoły trzech pierwszych finalistów dostały nagrody rzeczowe w postaci telewizora, projektora i zestawu sprzętu sportowego.

Michałowi, Karolinie i Brygidzie gratulujemy wysokich osiągnięć i  dziękujemy za  piękne reprezentowanie naszej diecezji w Opolu. Niech św. Jacek, którego życie zgłębiali, będzie ich drogowskazem i wzorem umiłowania Ewangelii.