Duszpasterstwo nauczycieli

Archiwum wpisów

Odwiedziny na naszej stronie:

Strony

Strony|Wejścia |Wyszukiwanie

  • Ostatnie 24 godziny: 0
  • Ostatnie 7 dni: 0
  • Ostatnie 30 dni: 0
  • Aktualnie online : 0

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
W sumie: 255735

Terminy bierzmowań


 

TERMINY BIERZMOWANIA 2018

Terminy bierzmowania na rok 2018 zostaną podane na przełomie 2017 i 2018 roku.

 

 


Krzyże misyjne dla bierzmowanych

Dyrektor Papieskich dzieł misyjnych zachęca do nabywania misyjnych krzyży dla bierzmowanych jako pamiątek z przyjęcia sakramentu bierzmowania. Całkowity dochód ze sprzedaży krzyżyków zostanie przeznaczony na cele misyjne. Inicjatywa zyskała poparcie Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz dyrektora Wydziału Katechetycznego ks. Bogusława Połcia. Pamiątki można nabywać w sklepach „Biblos” lub bezpośrednio w biurze Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie (szczegóły w liście poniżej).

Zdjęcia misyjnego krzyża dla bierzmowanych oraz list dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych:

Czcigodni Księża, Katecheci!

 

Jednym z zadań Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła jest troska o właściwą formację przyszłych kapłanów i osób konsekrowanych w młodych Kościołach na terenach misyjnych. Ich właściwe przygotowanie warunkuje bowiem w znacznej mierze przyszłość i dojrzałość apostolską tamtejszych Kościołów lokalnych.

W tym kontekście PDPA podejmuje liczne inicjatywy, np. adopcję misyjnych seminarzystów (AdoMiS), aby tworzyć niezbędne dla nich zaplecze duchowe i materialne.

Jedną z nich jest także misyjny krzyż dla bierzmowanych, który pragniemy zaproponować wszystkim parafiom w Polsce. Ma on przypominać młodym katolikom o ich odpowiedzialności za ewangelizację. Kupując krzyżyk, pamiątkę sakramentu bierzmowania, młodzi ludzie będą mogli wspomóc seminaria na terenach misyjnych. Wszystkie bowiem środki uzyskane z jego sprzedaży, po odliczeniu kosztów produkcji, zostaną przekazane do Rzymu, do Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Dołożyliśmy też wszystkich starań, aby cena krzyżyka była niższa (ok. 6,50 zł) niż proponowane przez hurtowników oferujących podobne pamiątki bierzmowania. Zamówienia można składać telefonicznie lub mailowo w Dyrekcji Krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych (22 838-29-44, pdm@missio.org.pl). Krzyż misyjny będzie też dostępny w sklepach „Biblos”.

Ufam, że nasza inicjatywa zyska aprobatę. Niech budzi misyjne zaangażowanie młodych, wspiera powołanych na terenach misyjnych i stanie się naszą prośbą o nowe, liczne i święte powołania dla Kościoła w Polsce.

 

                                                                                                         z wyrazami szacunku
ks. prał. Tomasz Atłas
dyrektor krajowy PDM


MODLITWA NAUCZYCIELI I KATECHETÓW

V SYNOD DIECEZJI TARNOWSKIEJ

KATECHEZA PARAFIALNA