KATECHEZA POD GRUSZĄDrodzy Katecheci! Serdecznie zachęcamy do sięgnięcia w Waszej pracy katechetycznej z pomocy katechetycznych z serii “KATECHEZA POD GRUSZĄ”.  Do zainteresowania się tą propozycją zachęca Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, wyrażona w informacji przesłanej do wszystkich dyrektorów Wydziałów Katechetycznych w Polsce przez jej sekretarza ks. Marka Korgula. Seria katechez uzyskała również przychylną ocenę naukową ks. prof. Mariana Zająca: ZOBACZ! Więcej informacji i przede wszystkim same materiały znajdują się poniżej:


KATECHEZA POD GRUSZĄ to seria katechez z okazji setnej rocznicy śmierci bł. Karoliny przygotowanych przez siostrę Karolianę Buksę (krewną błogosławionej Karoliny) we współpracy z Panią Lidią Kosibą oraz młodzieżą z Miasteczka Modlitewnego z Dębicy. Męczeńska śmierć Karoliny to dla nas – wierzących – nic innego, jak pełne radości i pokoju NARODZINY DLA NIEBA kogoś, kto na naszych oczach staje się Patronką nie tylko polskiej młodzieży, ale również wielu ruchów, stowarzyszeń, szkół, katechetów Diecezji Tarnowskiej, całej Diecezji Rzeszowskiej, przygotowań w naszej Diecezji do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i wielu, wielu innych BOŻYCH DZIEŁ (zobacz). Ta niesamowita osoba inspiruje także (i przede wszystkim) dzisiaj, wiek po swoich narodzinach.

Propozycja katechez, które oddajemy do Waszej dyspozycji, to przede wszystkim zaproszenie do lepszego poznania i zaprzyjaźnienia się z… Karoliną, błogosławioną, która nie przestaje zachwycać, inspirować i przede wszystkim zaskakiwać, gdyż na każdym kroku można odkrywać w niej nie kogoś ukrytego w stuletniej historii, lecz po prostu Karolinę, zwyczajną, bliską i przy okazji świętą dziewczynę.

Na każdy miesiąc został przygotowany osobny konspekt na katechezę dla uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Będą one publikowane na naszej stronie internetowej sukcesywnie co miesiąc. Przy okazji zachęcamy do odwiedzin strony internetowej Sanktuarium Błogosławionej Karoliny. Serwis internetowy Sanktuarium oferuje obfite i aktualne informacje o Błogosławionej i dziełach powstałych dzięki niej.


KATECHEZA NA MAJ 2015 – KONSPEKT

„Zachowaj mnie Boze”. Mądrość szlachetnością Karoliny.


KATECHEZA NA MAJ 2015 – KONSPEKT

„Mówię do Pana. Tyś jest Panem moim”. Czystość Karoliny wybraniem Boga.


KATECHEZA NA KWIECIEŃ 2015 – KONSPEKT

„Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek ”. Praca Karoliny budowaniem wspólnoty.


KATECHEZA NA MARZEC 2015 – KONSPEKT

„Mówię do Pana. Tyś jest Panem moim”. Modlitwa Karoliny potrzebą serca.


KATECHEZA NA LUTY 2015 – KONSPEKT


„Pan częścią dziedzictwa mego. Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy, nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy”. Apostolstwo Karoliny owocem świętości.


KATECHEZA NA STYCZEŃ 2015 – KONSPEKT


„Kto czci ojca, zyskuje odpuszczenie grzechów, a kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził” (Syr 3, 3-4) . Bł. Karolina Kózka – wzór dla każdego syna i córki.


KATECHEZA NA GRUDZIEŃ – KONSPEKT


Z błogosławioną Karoliną „O domu” przy świecach.


KATECHEZA NA LISTOPAD – KONSPEKT


“Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek” – Życiowe wybory Karoliny decydujące o jej zdolności do obrony własnej godności.


KATECHEZA NA PAŹDZIERNIK – KONSPEKT


“Błogosławieni miłosierni…”. – Samarytanka spod Tarnowa.

_______________________________


Prezentacja multimedialna do katechezy – POBIERZ!!!


KATECHEZA NA WRZESIEŃ – KONSPEKT

“Wyzwania w drodze do świętości” – Spotkanie z Bł. Karoliną

_______________________________


Prezentacja multimedialna do katechezy – POBIERZ!!!